Anjio Nasıl Yapılır ve Siyasi Partiler

Anjio Nasıl Yapılır ve Siyasi Partiler

Anjio Nasıl Yapılır ve Siyasi Partiler
Anjio Nasıl Yapılır ve Siyasi Partiler hadra

İlk olarak 19 Ocak’ta yayına başlayan Bizim Köşe bugüne kadar birçok faydalı içerik yayımladı. Bizim Köşenin bu yazısı ise sitenin kurucu üyelerinden ve ilk yazarlardan Hamza Erbir’e aittir. Hamza Erbir “ANJİO NEDİR? NASIL YAPILIR?” başlıklı makalesini özgün diliyle kaleme almıştır. Bu yazıda birçok kişinin duyduğu anjio yöntemi hakkında okurlarına bilgi vermekte olan Hamza Erbir yanlış bilinenleri de düzeltmektedir.

Yazısında herkesçe bilinen anjiyo yönteminin tedavi değil sadece teşhis koymak için yapılan bir işlem olduğunu söyleyerek anjio olmakla şikâyetlerinin geçeceğini düşünen birçok kişinin yanıldığı belirterek makalesine başlamaktadır. Anjio yönteminin kalp ile alakalı olması dolayısıyla kalbin yapısını kalbin, nasıl çalıştığını anlatarak kalbin çalışmasını sağlayan kalp damarlarının hangi sebeplerle takındığını anlatmaktadır. Kalp damarlarının hayati öneme sahip olduğunun altını çizen Erbir tıkanmasının ölümcül olabileceğinden bahsetmektedir. Kalp damarlarının tıkanması şüphesi varlığı söz konusu olduğunda anjio olunması gerekirse bundan korkulmamasını söyleyerek akciğer filmi çekilmekten farksızdır diyerek anjio yönteminin kalp damarının tıkalı olup olmadığını anlamak için yapıldığı belirtmektedir. Tıkalı olduğu veya olmadığı durumlarda neler yapıldığını da açıklayan yazar anjio sonrası yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlatarak yazısını sonlandırmıştır.

Bizim Köşe’nin ikinci yazısı Emre Kayaalp’e aittir. 9 Eylül Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olup, yaklaşık iki senedir mali direktör çalışma hayatına hızlı bir giriş yapmıştır. Kariyerine banka ve finans alanında devam etmekte olan Bizim Köşe kurucu üyesi Emre Kayaalp bu yazısında siyasi partileri “Türkiye’de Siyasi Partiler” başlıklı makalesinde anlatmıştır.

Yazısının başında partileşmenin temelinden bahsederek  Türkiye’deki siyasi partilerin yapısından ve oluşumlarından bahsetmektedir. Türkiye’deki Siyasi Partilerin Oluşumu ve esasları, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu’na göre düzenlendiğini ve Siyasi Partilerden söz eden ilk Anayasa 1961 Anayasası olduğunu açıklayarak Siyasi Partiler Anayasa ve kanunlar çerçevesinde, önceden izin almaksızın serbestçe kurulurlar  maddesini açıklamıştır. Siyasi partilerin kurulması, siyasi partilere üyeliğin şartlarını açıklayarak Siyasi Partilerin Örgütlenme ve çalışmalarıyla alakalı  detaylar maddeler halinde açıklanmıştır. Türkiye’de siyasi partilerin tarihleri hakkında da bilgi veren Kayaalp son olarak siyasi partilerin kapatılması mevzuna derinlik katarak yazısını tamamlamıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X