Bekir Bozdağ: ABD ile müzakerelerde belli bir noktaya gelindi

Bekir Bozdağ, ABD ile yapılan Menbiç görüşmelerine ilişkin "Müzakere sonunda belli bir noktaya gelindi" dedi. Almanya'daki saldırılardan büyük endişe duyulduğunu belirten Bozdağ, "Almanya Büyükelçisi'ne bugün nota verildi" dedi.

Bekir Bozdağ: ABD ile müzakerelerde belli bir noktaya gelindi
Bekir Bozdağ: ABD ile müzakerelerde belli bir noktaya gelindi admin

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları;

(İran'da düşen Türk uçağı) Hayatını kaybedenlerin naaşlarıyla ilgili işlemler devam ediyor. Kazanın kesin nedeni belli değil, değişik tahminler var.

(Afrin harekatı) Harekatın başından bu yana 42 şehidimiz, 202 yaralımız var.Harekatta şu ana kadar 3 bin 381 terörist etkisiz hale getirildi. Yakında Afrin merkezi de teröristlerden temizlenecektir.

(YPG'den sivillere engel) Afrin'deki durum Türkiye'nin tezlerini doğruluyor. TSK bölgede hiçbir sivili hedef almamıştır.

(Irak'ta PKK'ya ortak operasyon) Irak Hükümeti ile görüşmeler olumlu geçti.

(Almanya'da PKK saldırıları) Bu saldırılardan büyük endişe duyuyoruz. Orada yaşayan Türklerin güvenliğinden Alman Hükümeti sorumludur. Bu süren yargılamalarda cezalandırılan birine rastlamadım. Alman Devleti'nin sessizliği düşündürücü. Almanya Büyükelçisi'ne bugün nota verildi.

(ABD ile Menbiç görüşmeleri) Müzakere sonunda belli bir noktaya gelindi. Anlaşma sağlanamazsa Türki,iye teröristleri temizlemeye kararlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X