Besin Takviyeleri ve Amino Asit

Besin takviyeleri birçok alanda karşınıza çıkabilir. Doktora gittiğinizde yeterli beslenmediğiniz yönünde bir yorum belirtmesi halinde besin takviyelerine başvurmanız istenebilir.

Besin Takviyeleri ve Amino Asit
Besin Takviyeleri ve Amino Asit vadi

Besin takviyeleri birçok alanda karşınıza çıkabilir. Doktora gittiğinizde yeterli beslenmediğiniz yönünde bir yorum belirtmesi halinde besin takviyelerine başvurmanız istenebilir. Fakat son zamanlarda en fazla sporcular ve özellikle vücut geliştirme sporuyla ilgilenen ve estetik açıdan iyi bir görüntüye sahip olmak isteyen kişiler tarafından dillendiriliyor. Sporcu gıdaları doğada bulunan besinlerde yer alan protein, karbonhidrat gibi besin değerlerinin sıkıştırılarak ayrı ayrı alınabilmesine olanak tanıyor. Bir sporcu ihtiyacı fazlasında yağ veya karbonhidrat almaktansa yalnızca protein tozu kullanarak normal öğünlerine ek olarak protein fazlası ihtiyacını karşılayabilir.

Gün içerisinde yeterince beslenememe durumunuz olması gayet normal karşılanabilir. Bir işte çalışan bireylerin spor yapmaya zor vakti olduğunu düşünürsek, düzenli ve yeterli beslenmek oldukça güç olabilmekte. Bu nedenle vücudunuzun ihtiyacı olan besinler tam olarak alınamayabilir. Kilo almak istiyorsanız ve yeterince beslenmiyorsanız bu hayaliniz bir hayal olarak kalabilir. Gerçekleştirmek için yeterince kalori almanız gerekiyor ve bunun için karbonhidrat alımına ihtiyacınız var. Karbonhidrat tozu olarak geçen gainer ürünleri bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra bilmeniz gereken bir diğer besin ise amino asitler. Bu konuya ek bir başlık olarak değerlendirmek istiyoruz;

Amino Asit Takviyesi Ne İşe Yarar

Vücudunuzda özellikle kaslarınızın gelişim ve onarımı açısından çok önemli bir yere sahip olan proteinlerin temel yapı taşları olan amino asitler birçok ekstra faydasıyla birlikte geliyor. Günü daha enerjik geçirmenizi sağlamasının yanı sıra vücudunuzda tam anlamıyla bir yenileme hareketi başlatıyor. Ayrıca ruhsal bakımdan dengenizi sağlamanızı ve kendinizi daha sağlıklı hissetmeniz içinde gerekli. Beyin fonksiyonlarınızın bir düzene oturtularak çalışabilmesi görevi yine amino asitlerle bağlantılı.

Vücut geliştirme gibi kaslara dayalı bir sporla uğraşıyorsanız kaslarınızın artması açısından amino asit takviyelerine ihtiyacınız var diyebiliriz. Doğada bulunan besinlerle bir yere kadar kendinize yetecek besinleri elde edebilir ve gelişim gösterebilirsiniz. Fakat sınırınızı genişletebilmek için daha fazla besin ihtiyacınız olacak ve bunları karşılamanız gerekecektir. Besin takviyeleri doğal bir şekilde gelişim göstermeniz için gerekli ve sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmayan sağlık bakanlığınca onayı verilmiş ürünlerdir. Steroid gibi ilaçlarla karşılaştırılmamalıdır.

https://www.protein34.com/amino-asitler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X