Boşanma sebepleri nelerdir ?

Boşanma sebepleri nelerdir ?

Boşanma sebepleri nelerdir ?
Boşanma sebepleri nelerdir ?

Evlilik müessesinde de, diğer kurumlar gibi zaman zaman aksaklıklar meydana gelebiliyor ve bu duruma bir çözüm bulunamadığı takdirde maalesef, evlilik birliği boşanma ile son buluyor. Hele ki, bu süre zarfında aile içerisine bir veya birden fazla birey(çocuk) dahil oldu ise, bu süreç daha da sancılı oluyor. Bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacak bir boşanma avukatı ihtiyacınız olacaktır. Siz de avukatlık ve boşanma davalarınız için bizimle iletişime geçin.

Ekonomik şiddet nedir?

Kişinin, bu türde genellikle koca, ekonomik kaynaklarını ve parasını düzenli olarak kadın üzerinde bir tehdit ve kontrol aracı olarak kullanmakta ve kadının ekonomik olarak mağdur edilmeside ekonomik şiddet olarak tanımlanıyor.

Bandırmada bulunan ofisimizde tüm şiddet ve mağduriyetlerinize karşı bandırma boşanma avukatı olarak profesyonel hizmet sunmaktayız.

Psikolojik şiddet nedir ?

Eşlerin birbirlerine karşı arzu ve istekleri muhakkak ki olacaktır. Bu doğanın ve insanoğlunun yaradılışında olan bir durumdur. Fakat bu arzu ve istekler bir inat uğruna karşı tarafı rencide edecek şekilde insanları aksi yönde hareket ettirebiliyor. Yani, bir eş, diğer eşe karşı, ihtiyaçlarını duygusal anlamda karşılamıyor ise, kadının üzerinde kendisini bir güç olarak görerek onu denetlemeye, küçük düşürmeye, aşağılamaya çalışıyor ise, bu durumda “psikolojik şiddet” söz konusudur.

Tüm bu sebepler ışığında, yanlış yapılan bir işlemden ötürü şahısların hak kaybına uğramalarını engellemek amacı ile boşanmak isteyen çiftlerin uzman bir boşanma avukatına başvurmaları gerekmektedir.

Bandırma avukat seçiminiz de davanın süreci ve nihayeti açısından önem taşımaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X