Heyecanlandıran açıklama: 2,5 milyon kişi gelecek

İngiltere'deki Türkiye rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 69 artış yaşanıyor. İngiliz seyahat acentalarından edinilen bilgilere göre ise bu yıl yaz sezonu için tatilini Türkiye’de geçirecek İngiliz turist sayısının geçen yıla kıyasla 1 milyonluk bir artışla 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine işaret ediliyor.

Heyecanlandıran açıklama: 2,5 milyon kişi gelecek
Heyecanlandıran açıklama: 2,5 milyon kişi gelecek admin

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), Türkiye'nin, zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden yükseldiğini, seyahat şirketlerinin bu yıl Türkiye rezervasyonlarının 2015 yılındaki seviyelerine yakın olabileceğini bildirdiğini duyurdu.

YÜZDE 69 ARTIŞ VAR
ABTA’dan yapılan açıklamada, henüz seyahat şirketlerinin tamamından net güncel verilerin birliğe ulaşmadığı, birliğin aralık ayı verilerine göre yaz dönemi için Türkiye rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 69 artış kaydedildiği belirtildi.

DÖNÜŞ SÜRPRİZ DEĞİL
Açıklamada, "Türkiye, zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden yükseliyor. Seyahat şirketleri, bu yıl Türkiye rezervasyonlarının 2015 yılındaki seviyelerine yakın olabileceğini bildiriyor. Tatilcilere güzel tesislerde paranın karşılığını veren bir tatil sunulması nedeniyle İngiliz turistin Türkiye'ye dönmesi sürpriz değil." ifadeleri kullanıldı.

GEÇEN YILA GÖRE 1 MİLYON KİŞİ ARTACAK
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) verilerine göre, İngiltere’den Türkiye’ye 2015 yılında 2 milyon 512 bin 139 İngiliz turist geldi. Türkiye’ye gelen İngiliz turist sayısı 2016'da 1 milyon 711 bin 481, geçen yıl ise 1 milyon 658 bin 715 oldu.

TATİLİNİ TÜRKİYE’DE GEÇİRECEK İNGİLİZ TURİST SAYISI 2,5 MİLYONU AŞABİLİR
ABTA'nın İngiliz seyahat acentalarından edindiği bilgi doğrultusunda bu yıl yaz sezonu için Türkiye rezervasyonlarında 2015 yılındaki seviyelerin yakalanabileceği yönündeki beklentisi, bu yıl tatilini Türkiye’de geçirecek İngiliz turist sayısının 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine işaret ediyor.

Eski işyerini yazmadı işten atıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X