İşgalci İsrail Filistinli cesur kız Temimi'ye 8 ay hapis verdi

İşgalci İsrail Mahkemesi, Filistinli cesur kız Ahed et-Temimi'ye 8 ay hapis cezası verdi. Ahed, 2012 yılında ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülü"ne layık görülmüştü.

İşgalci İsrail Filistinli cesur kız Temimi'ye 8 ay hapis verdi
İşgalci İsrail Filistinli cesur kız Temimi'ye 8 ay hapis verdi admin

işgalci İsrail Mahkemesi, hukuksuz bir şekilde gözaltına aldığı ve sürekli geçersiz bahanelerle gözaltı süresini uzattığı 16 yaşındaki Filistinli Ahed et-Temimi için skandal bir karara imza attı.

Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail askeri savcılığı, Temimi'nin, öne sürülen suçları kabul etmesi halinde ceza indirimine gidilerek 8 ay hapse mahkûm edilmesini teklif etti.

Temimi'nin avukatlarının savcıların teklifini kabul ettiği belirtilen haberde, nihai kararı ise askeri mahkeme hakimlerinin vereceği kaydedildi.

Temimi'nin avukatlarından veya ailesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

"Filistinli cesur kız" olarak biliniyor
İsrail askerleri geçen hafta salı günü Ahed et-Temimi ile annesi Neriman'ı, bir gün sonra sabah saatlerinde de kuzeni Nur et-Temimi'yi gözaltına almıştı.

"Filistinli cesur kız" olarak bilinen Ahed, 2012 yılında ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülü"ne layık görülmüştü.

"İsrail askerine kafa tutan Filistinli kız" olarak dünya gündemine gelen Ahed, Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da buluşmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X