IVECO BEYİN PROGRAMLAMA

Vei set; mercedes sd connect c4 arıza tespit cihazı günümüzde mercedes, smart, maybatch, setra, cobüs ve mitsubishi fuso gruplarında kullanılan orijinal arıza tespit cihazıdır.

IVECO BEYİN PROGRAMLAMA
IVECO BEYİN PROGRAMLAMA İsa yilmaz

Vei set; mercedes sd connect c4 arıza tespit cihazı günümüzde mercedes, smart, maybatch, setra, cobüs ve mitsubishi fuso gruplarında kullanılan orijinal arıza tespit cihazıdır. Ayrıca mercedes-benz motoru kullanan binek, hafif ticari, ağır vasıta, kamyon ve çekicilere bağlanabilmektedir. Sd connect c4 mercedes’in yeni nesil arıza tespit cihazıdır ve kablosuz wireless bağlantı özelliği sunmaktadır. Bluetooth'tan çok daha olan wireless özelliği ile mercedes araçlara das veya xentry ile bağlanma süreniz inanılmaz hızlıdır. Xentry das (diagnostic assistance system) mercedes araçların full diagnostik sistemidir. Araç üzerinde diagnostik ve kalibrasyon yapabilirsiniz. Tüm ünitelerin kalibrasyon dosyaları xenrty ve das programında mevcuttur. Paket içeriği; mercedes compact 4 interface, ethernet kablo, obd ıı (16 pin) diagnostik kablo, 38 pin diagnostik kablo, 4 pin diagnostik kablo, 14 pin diagnostik kablo.

Iveco beyin programlama ( ecu), tüm motor yönetimi ve kontrollerden sorumludur, ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre değişkenleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç vs…) göz önüne alınarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir. Tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır. İveco beyin arızaları; Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar, haberleşme ünitesinin bozulması, ateşleme ünitesinin bozulması, aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması gibi başlıca sorunlardır.

Mb truck explorer obd üzerinden mr bellek - mr ( pld ) kontrol ünitesi / flash / eeprom okuma yazma ışlemi yapabilen cihazdır. Mb truck explorer genel özellikleri, mercedes eprom ve flash okuma-yazma (obd ve pin uçları üzerinden),  mercedes anahtar kodlama (obd üzerinden), mercedes yeni anahtar üretme, mercedes chip tuning, vedoc ve fdok yazılımları ıçin erişim sağlayabilme  mb truck explorer ıle araçların kontrol modüllerine hem obd üzerinden hemde masa üstünde ecu'ya güç vererek bağlanabilirsiniz. Bu fonksiyon özellikle chip tuning ışleri ıçin oldukça kullanışlıdır  ve ecu güncellemesinden sonra çöken birimi kurtarmada oldukça başarılıdır. Tüm işlemler  obd ve direct connect kablosu üzerinden yapılır ve ecu’yu açmaya gerek kalmaz. Ecu açılmadığı ıçin hiç bir garanti geçerliliğini yitirmez.

Detaylı bilgi için kurumsal sitemizi ziyaret edebilirsiniz. http://www.autovei.com.tr/

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X