Kadın Sorunları

​Kadınlar toplumda her zaman en çalışkan grupları oluştururlar. Kadın olmak zordur. En önemli görevleri ise anneliktir.

Kadın Sorunları
Kadın Sorunları zaim

Kadınlar toplumda her zaman en çalışkan grupları oluştururlar. Kadın olmak zordur. En önemli görevleri ise anneliktir. Annelik her ne kadar çok özel bir duygu olsa da bazı şartlarda doğum yapmamak yani kürtaj olmak en doğru seçenektir. İstemeden hamile kalma durumlarında başvurulması gereken yer kürtaj merkezi olmalıdır.

Kürtaj Olmaya Mecbur Olanlar

Kadınlar kürtaj konusunda sürekli bir korku ve panik yaşarlar. Akıllarından her türlü soru geçerken aynı zamanda kürtaj fiyatları ne kadar diye de düşünmeden edemezler. Oysaki kürtaj fiyatları konusundaki korkuları yersizdir. İstenmeyen bir gebelik sonrası ne yapılabilir ki. Yada engelli bir çocuk dünyaya getirmektense kürtaj olmak çok daha iyidir. Bu konuda doğru kararlar almak için danışmanlara başvurulması da gerekebilir. Toplumsal baskı bu konuda yanlış kararlar alınmasına sebep olabiliyor. Daha çok fazla gelişmemiş ülkelerde kürtaj hoş karşılanmıyor. Artık ülke olarak hem hastalık riskini azaltmak hemde daha kötü sonuçlar oluşmasını engellemek için kürtaj merkezleri açılmış durumda. Tecavüz mağduru olan bir genç kız bu işlemi yaptırmaya mecbur örneğin.

Nerede Kürtaj Olunmalı?

Ülke olarak kürtaj İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde hatta ülkenin tamamında hastanelerde yapılıyor. Fakat yapılması için gerekli prosedürler var. Bekar olan bir insana kürtaj konusunda sıkıntı çıkaran hastaneler var. Aslında yapmak istemeyip insanları oyalıyorlar açıkçası. Çünkü doktorlar için kürtaj zor bir iş.

Mecbur kalmadıkları müddetçe bu işi yapmak istemeyip türlü bahanelerle geçiştirmek istiyorlar. Çünkü o işi yapsalar da yapmasalar da aynı maaşı alacaklar. Neden uğraşmayı tercih etsinler ki. Ayrıca bir hastane bazı konularda çok steril ortamlara sahip olmuyor. Doğumhanelerin içler acısı halini tüm insanlar bilirler maalesef. Kürtaj olmak isteyen ya da buna mecbur olan bir kadın alanında uzman olan bir kürtaj merkezi tercih etmeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X