Köpükle varis tedavisi

Varis başta kadınlar olmak üzere 20'li yaşları geçmiş birçok insanın ortak problemi. Genellikle çok ciddi problemlere sebep olmaya varisin tedavi yöntemleri ise çok çeşitli.

Köpükle varis tedavisi
Köpükle varis tedavisi admin

Varis başta kadınlar olmak üzere 20'li yaşları geçmiş birçok insanın ortak problemi. Genellikle çok ciddi problemlere sebep olmaya varisin tedavi yöntemleri ise çok çeşitli.

Varis tedavisi İzmir ilinde çokça ihtiyaç duyulan bir gereksinim haline geldi. Ülkemizin en blkalabalik şehirlerinden olan İzmir'de milyonlarca insan yaşıyor ve bu insanlar arasında fazla sayıda varis problemi yaşayan var. Bu ihtiyaç doğrultusunda birçok sağlık kuruluşu varis tedavisi hizmeti vermektedir. Varisin birçok tedavisi mevcut. Uygulanacak tedavi yöntemi varisin dercesine ve sebebine göre bir doktor tarafından belirlenmeli ve tedaviye başlanmalıdır. Son yıllarda özellikle lazerle ve köpükle varis tedavisi çok gelişti. Birçok insan bu yöntemleri kullanarak varis şikayetinden kurtulmaktır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok hastalık ameliyatsız tedavi edilebilir bir hal aldı. Ameliyat yerine kullanılan en etkili yöntemlerden biri ise lazer. Birçok hastalıkta kullanılabilen lazer varisi tedavi etmek için de kullanılıyor. Lazerle varis tedavisi ağrısız, kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. Özellikle ameliyatla oluşan ağrılar, hastaneye yatma gibi durumlar ortadan kalmış oluyor. Vücuda kesik açılmadan iğne deliğinden damar içine girilir. Damara uglunan anestezi sayesinde acı hissetmezsiniz. Hastanın uyutulmasına gerek kalmaz. Hasarlı damar kapakçıkları lazerle tedavi edilir. Lazer tedavisi etkilidir. Varisten tamamen kurtulmamızı sağlar. Bazı durumlarda varis gelişen damar çok büyük ise ek olarak köpük tedavisi gerekebilir.

Köpükle varis tedavisi özellikle kılcal ve orta boy varislerde tercih edilir. Büyük varislerde genellikle lazer tedavisi uygulanırken bazı durumlarda ek olarak köpük tedavisi de kullanılır. Köpük tedavisine iğne tedavisi de denir. Varis olan hasarlı damara iğne yardımı ile girilir. Damarı büzen ilaçlar verilir ve damar köpük ile kapatılır. Bu sayede varis ortadan kalkmış olur. İster lazer tedavisi olsun ister köpük tedavisi olsun tedavi sonrasında hasta yürüyerek evine dönebilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X