Putin: Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Trump'ın 'Hazır ol Rusya çünkü füzelerimiz geliyor' açıklamasının ardından "Dünyadaki durum endişe verici, sağduyunun hakim olmasını umuyoruz" dedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyanın daha kaotik hale geldiğini, buna rağmen sağduyunun hakim olacağını umduklarını söyledi.

Putin: Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz
Putin: Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz admin

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Trump'ın 'Hazır ol Rusya çünkü füzelerimiz geliyor' açıklamasının ardından "Dünyadaki durum endişe verici, sağduyunun hakim olmasını umuyoruz" dedi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyanın daha kaotik hale geldiğini, buna rağmen sağduyunun hakim olacağını umduklarını söyledi.

Putin, "Dünya daha kaotik hale geliyor, biz yine de sağduyunun hakim olacağını ve uluslararası ilişkilerin yapıcı bir düzeye gireceğini umuyoruz. Tüm dünya sistemi daha istikrarlı ve öngörülebilir hale gelecek” dedi.

Putin, Moskova’nın, “küresel ve bölgesel” güvenliği güçlendirmeyi savunmaya devam edeceğini ve “uluslararası sorumluluklarına tam olarak bağlı kalacağını ve ortaklarıyla yapıcı ve saygılı bir şekilde işbirliği geliştireceğini kaydetti.

Putin, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya için olumlu, gelecek odaklı bir gündemi takip edeceğiz ve istikrarlı kalkınma, refah ve insanlığın gelişmesini sağlamak için çalışacağız”

Kremlin de açıklama yaptı
ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmelere ilişkin Kremlin'den yapılan açıklamada, "Rusya, Twitter diplomasisinin bir parçası değil. Daha ciddi bir yaklaşım umuyoruz" ifadeleri kullanıldı.


ABD'nin Suriye'ye yaptığı son müdahale

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X