Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Olur?

​Günümüzde en çok araştırılmaya başlanan konulardan biri de diğer vücut estetiklerinden farklı olarak vajinaya uygulanan estetikler konusu olmaktadır.

Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Olur?
Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Olur? zaim

Günümüzde en çok araştırılmaya başlanan konulardan biri de diğer vücut estetiklerinden farklı olarak vajinaya uygulanan estetikler konusu olmaktadır. Vajinaın durumuna göre hekimin uygun gördüğü doğrultuda vajina daraltma ve vajina beyazlatma işlemleri artık günümüzde alanında tecrübeli hekimlerce uygulanmaktadır. Özellikle vajinada görülen problemler kadın ve erkek arasındaki cinsel problemleri tetiklemekte çiftleri bu tarz yolları düşünmeye itmektedir.  Vajina daraltma ameliyatı genellikle lokal anesteziyle  ya da hasta isterse genel anestezi desteğiyle uygulanabilmektedir. Vajen girişinden başlanarak 3 – 4 cm içerilere kadar uygulanan bu işlemde ortalama 2 cm civarında bir daraltma işlemi uygulanabilmektedir. Bu işlemde en çok dikkat çeken nokta  levator adı verilen kasların birbirine yakınlaştırılarak dikiş atılmasıdır.

Vajina daraltma işlemi ağrılı bir işlem değildir. Vajina daralma işlemi sonra orgazm sorunları ortadan kolaylıkla kalkacağı bilinmelidir. Vajina daraltma ameliyatı estetik görüntüden ziyade cinsel birleşme sırasında orgazm ve haz duygularında artışı sağlama amacı güdülmektedir. Vajen estetik ameliyatları özellikle bu konuda tecrübeli jinekologlar tarafından yapılabilmektedir. Çok fazla riski olmayan bu işlemle ilgili olumlu geri bildirimler alınmaktadır. Genellikle çok doğum yapmış kadınlarda daha çok ihtiyaç duyulan bu ameliyat vajen dokusunun değerlendirilerek ve hastanın isteklerine göre yapılabilmektedir. Vajina estetiği sonrası normal hayata geçiş sürecine gelelim. İşlemden 2 ya da 3 gün sonrasında işinize dönmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. İşlem sonrası 1. Gün ılık su ile ayakta duş şeklinde banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra bölgenin temiz ve kuru tutulması yara iyileşmesini kolaylaştıracaktır.

Genel olarak vajinal estetik ameliyatları sonrasında 1  ya da 1,5 ay sonrasında ilişki yasağı kalkmış olabilir. İşlem sonrası birkaç gün ödem ve şişlik olması normaldir. Vajinaya ait bir diğer problem vajinismus için terapi yapan merkezler bulunmaktadır. Bulunduğunuz böylede vajina estetiği fiyatlarını öğrenmek için vajina daraltma İzmir şeklinde araştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X