Valilik, belediyeler, STK’lar, ve odalar…bu ramazan yapmayın!
mert Karaaslan

mert Karaaslan

Valilik, belediyeler, STK’lar, ve odalar…bu ramazan yapmayın!

25 Mayıs 2017 - 20:24

Sevgili okurlar, onbir ayın sultanı Ramazan geldi, bugün herkes sahura kalkacak ve oruç tutmak için niyet edecek.

Ramazan ayında insanlar açların, yoksulların, muhtaç insanların halini daha iyi anlamaya çalışır, onlara ellerinde geldiğince yardım etmeye çalışır.

Çok değil, en fazla bir hafta sonra göreceğiz, odalar, STK’lar, belediyeler ve valilik iftar yemekleri verecek, bir gün biri birini, diğer gün öbürü diğerini pahalı mekanlarda şaşalı iftar yemeklerine davet edecek ve ramazan bitinceye kadar bu böyle sürüp gidecek.

Ve böylece ramazanı büyük bir manevi huşu içinde eda etmiş olacaklar.

Açları açıkları, yardıma muhtaçları doyurdukları için vicdanları rahat edecek, başlarını yastığa sahur sonrası rahat bir şekilde koyup uyuyacaklar.

Hey hat!!!

Açıkça söylemek gerekirse, saydığım bu kurumların amacı dostlar alışverişte görsün, bu sene iftar vermedi demesinden başka bir gaye gütmüyor bu tür organizasyonlar.

Halbuki

Buralarda harcanan paralar gerçekten ihtiyacı olanlara, muhtaç olanlara verilse, ya da bu yemeklere onlar davet edilse, ramazanın ruhuna daha uygun olmaz mı sevgili okurlar?

Sayın okurlar, emin olunuz ki beş yıldızlı otellerde kişi başına verilen bir ücretle yardıma muhtaç bir aile ramazanın yarısı geçirebilir. Bir de bunun yüzlerce kişilik olan organizasyonları düşünün. Aradaki uçurumu anlıyorsunuz değimli?

Bu tür iftarlar, israftan ziyandan ve gösterişten başka bir şey değil. Ve bunları yapanların çoğu da kendini muhafazakar olarak lanse eden insanlar olduğunu düşününce insan bir kere daha düşünüyor.

Kısacası;

Yapman sayın kurum ve kuruluşlar.

Sizler zaten hali vakti yerinde, tuzu kuru olanlarsınız.

Birbirinizin vereceği iftarlara ihtiyacınız yok.

Birbirinize harcayacağınız bu parayı, gerçekten yardıma muhtaç insanlara verseniz ramazan ayını daha ruhuna uygun bir şekilde geçirmiş olmazmısınız?

YORUMLAR

  • 0 Yorum