Küçük Eylül'e veda

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran'da kaybolan ve dün cansız bedeni toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara, son yolculuğuna uğurlandı.

Küçük Eylül'e veda
Küçük Eylül'e veda admin

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran'da kaybolan ve dün cansız bedeni toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın naaşı, kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Uzunbeyli Mahallesi'nde kaybolan Eylül'ün bulunması için yapılan çalışmalar kapsamında elde edilen bulguları değerlendiren ekipler, küçük kızın cansız bedenini dün bir tarladaki elektrik direğinin altında gömülü halde buldu.
Eylül’ün cansız bedeni, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Uzunbeyli Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Baba İbrahim ile anne Şerife Yağlıkara, gözyaşlarına boğulurken, acılı aileyi vatandaşlar teselli etti. Helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınacağı Uzunbeyli Mahallesi Eski Camii’ne geçildi.

İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına küçük Eylül’ün yakınları ve mahalle sakinlerinin yanı sıra Ankara Valisi Ercan Topaca katıldı.


''BUNU YAPAN CEZASINI EN AĞIR ŞEKİLDE ÇEKECEKTİR''

Cenaze namazı öncesinde konuşan Vali Topaca, "Annesine, babasına, köylülerine başsağlığı diliyorum. Acımız büyük. Tabii suçsuz, günahsız yavrumuzu kaybettik. Hepimizin canı yanıyor. İçten içe ağlıyoruz. Bu hadise olmasaydı tabii çok daha güzel olurdu. Bunu yapan mutlaka bizim hukuk sistemimiz içerisinde cezasını en ağır bir şekilde çekecektir. Bu konuda devletimizin, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, bütün devletimizi yönetenler; herkes bu acıyı derinden hissetti. Bu konuda herkes düşüncelerini söyledi. Bu cani, ona yardım edenler varsa hepsi cezasını en ağır şekilde çekecektir" dedi.

Eylül’ün naaşı cenaze namazının ardından toprağa verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X